Wednesday, December 16, 2009
Virge Loo ja Sander Saarmets LU WEI HIINAST 19.12.2009 - 02.01.2010
Laupäeval, 19. detsembril kell 19 avame Y galeriis (Küütri 2) Virge Loo näituse LU WEI HIINAST.
Avamisele järgneb Hiina disko!
*
Näitusel olevad tööd kajastavad postkaardilikus esteetikas tegelase Lu Wei isiklikke kogemusi ja läbielamisi Hiinas .
Enamus töödest on valminud joonistuste ja maalidena. Taustaks paralleelse helimaastiku loob Sander Saarmets, kasutades Hiinas salvestatut ja loodut.
Tööd ei ole kritiseeriva iseloomuga, vaid kirjeldavad, leidmaks erinevusi-sarnasusi Läänes ja Idas, lähtudes isiklikest tähelepanekutest. Näitus koosneb töödest, mis moodustavad seeria: ühe maa maastik-jutustuse:
kaunis vaade mäele ja arseenist roheliseks värvunud järvele; haruldane väljasuremisohus linnuliik; kena hiinlanna pakkumas piima ja mune, mis melamiini sisalduse tõttu põhjustab lastel neeruhaigusi; valgekspleegitatud nägudega reklaamtüdrukud, näitlikustamas valge naha jumaldamist; professionaalne erhumängija tänaval kerjamas...
*
Virge Loo
(s 1984)
on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia tektsiilieriala ning on hetkel omandamas Tartu Ülikoolis religiooniantropoloogia magistrikraadi. Noorte disainerite tundjatele on Virge Loo ehk tuttav projekti "PaperDolls" järgi.
www.paperdolls.ee
Tänu Hiina Rahvavabariigi keeleõppe stipendiumile õnnestus Virgel 2009 aastal Yunnan Normal University's õppides lühikest aega Hiinas elada.
Sander Saarmets
(s 1985)
õpib Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.
Tuesday, December 01, 2009
Audiogalerii ja Y galerii esitlevad: 6. detsembril kell 18 Tartus:
vt ka http://nihe.ee/audiogalerii
Viies kokku tšello tekstuurilised ja dünaamilised võimalused ning lisades sellele ulatusliku valiku juhuslikke ja abstraktseid helileide, loob kahe Austraalia helikunstniku Anthea Caddy ja Thembi Soddelli muusikaline kooslus provokatiivset ja pingelist helimaailma.
2006 aasta oktoobrist, oma debüütambumi „Iland“ (Cajid 007CD) ilmusest saadik, on duo laialdaselt tuuritanud nii Austraalias kui Euroopas, sealhulgas osalenud Hoerkunstfestivalil Saksamaal, Instants Chavirés'l Pariisis ja Now Now Festivalil Syndeys. Hetkel töötavad nad oma uue albumi kallal ning Eestit külastavad oma uue Euroopa tuuri raames.
Thembi Soddell on Melbourne'ist pärist helikunstnik. Tema tööde juured on tihedalt seotud emotsionaalse maailma pingelisuse ja keerukusega.
Ammutades inspiratsiooni unenägudest ja oma psühholoogiast, töötab ta peamiselt sämpleriga - manipuleerides ja abstraheerides välismaailma nii pahelisse kui ka ihaldusväärsesse helilisse kogemusse. Keskendudes tekstuurile ja sügavusele, mängib ta dünaamilistel ekstreemsustel, nihutades nii vaikuse kui müra piire, mängides kuulajate ootustega. Ta on töötanud CD ilmumise nimel, galerii-installatsioonides ja
live-esinemistel, on olnud seotud paljude Austraalia tähtsamate helifestivalidega nagu näiteks What is Music?, Liquid Architecture ja The Now Now Festival of Spontaneous Music. Ta on tuuritanud möödaEuroopat tšellistina koostöös Anthea Caddyga. Thembi Sodell onlõpetanud RMIT Fine Art Department'i osakonna. Ühtlasi assisteerib ta Austraalia eksperimentaalses muusikatööstuses Cajid Media töös.
Sooloväljaanded:
Instance : 2005 (cajid 005CD)
Intimacy : 2004 (cajid 001CD)
Ühisprojektid:
Iland : 2006 koostöös: Anthea Caddyga (cajid 007CD)
Unheard spaces: 2006 : koostöös: Philip Samartzis, Dave Brown, Anthea
Caddy, Sean Baxter ja Michael Vorfeld (microsonics 02)
Osalused:
Gruenrekorder AudioArt Compilation 03 (Gruenrekorder 2006)
Loose Canon (2005) Australian Computer Music Association 2004 Compilation (ACMA)
The Undertow: Undercurrents in Australian Electronic Music (shame file 2004)
Liquid Architecture 4 catalogue (2003)
Variable Resistance: Ten Hours of Sound from Australia (23five 2002)
Stalking Shekinah (white-rose 2002)
Gating (west space 2002)
Document 03: Diffuse (dorobo 2001)
• „Thembi Soddell on üks paljudest intrigeerivatest Austraalia heliloojatest, ühtlasi on ta tuntavalt mõjutatud Francisco Lopezi akustilistest põhimõtetest. Tema esinemistel on tihti juhtunud, et ta ise on vaikselt publiku seas istunud ning on olnud veider mõelda, et häbelik tüdruk nurgas on vastutav müravalangute eest, mille vahele on pikitud vaikusehetki. Nagu enamik Lopezi produtseeritust, kogub Sodell
alusmaterjali näiteks lindistades tuult või vihma, et seejärel ladustada salvestatud materjal kiht kihilt kahina peale. Kuid kohtades kus Lopez peatub ajas ja ruumis, on Sodelli Intimacy pigem kiire 25- minutiline lõbusõit, mis energiliselt ehitab jada teatrilisetest plahvatustest toetudes keskkonnast saadud helidele, enne kui muudab
need vaikuseks“
CD Intimacy arvustus, Jim Haynes, Outer Limits, The Wire, detsember 2004
• „Kasutatud ekstreemsused teevad selle keeruliseks kuulamiseks,
mille jaoks tuleb seista kikivarvul, kuid tagavad mõtiskluse ja fokusseerituse.“
CD Intimacy arvustus Jeremy Keens ampersand notes juuni 2004
• „See on kummaline tardumapanev ja ebamugav maailm, kuid sellised on
ka teod ja emotsioonid, mida see kujutab. Sodell paistab eelistavat elemente nagu tuul ja vihm, et joonistada välja oma minimaalne kuid emotsionaalselt püsimatu maastik ning ei eita sellisest kompleksist ja rahutukstegevast tööst tingitud tumedamat tunnet“
CD Intimacy arvustus Bob Baker, Fish, jaanuar 2005,
http://www.cyclicdefrost.com
• "If you love dynamics, then Thembi Soddell is your girl. She typically delights in subtle, almost intelligible atmospheres that violently erupt into, well, violence." Instance CD review in Fragmented Frequencies, Bob Baker Fish, Inpress No 890, 2 Nov 2005
Anthea Caddy ja ta tšello jagavad end Melbourne ja Berliini vahel. Põhifookus ta helilistes katsetustes on olnud oma helialaste baasteadmiste kombineerimine oma instrumentaalsete oskustega.
Kasutades ära tšello tekstuurilisi, ruumilisi ja dünaamilisi võimalusi, tõmbab ta paralleele elektro-akustilisemuusika ja instrumentaal-esituse vahele. Olles huvitatud digitaalse kompositsiooni, keskkonnahelide salvestuste ja akustiliste esituste
vahelistest suhetest, otsib ta võimalust ühendada sellise meediumi konseptsionaalsed ja praktilised aspektid, sõnastades tehnikaid ja konseptsioone sobivalt digitaalse ruumilisusega mis eksisteerib ta esitustes ja salvestustes.
Hetkel teeb Anthea koostööd Thembi Sodelli (Iland, Cajidmedia), Magda Mayasega (inside piano) ja Philip Samartzisega ning triona koos Robin Haywardi ja Eric La Casaga tegeleb esitlus/installatsiooniprojektiga „Maps of Corners“ (Nurkade kaart). Ta osaleb ka duos koos Anette Krebsiga ning on mänginud koos paljude artistidega nagu näiteks Tara (Eamon Sprod), Clayton Thomas, Christian Wolff, Alice Hui Sheng Chang, Larry Polansky, Tony Conrad, Chris Abrahams, Tim Catlin, Robin Fox,
Anthony Pateras, Domenico Sciajno...
Subscribe to:
Posts (Atom)