Saturday, March 03, 2012

LadyFest 2012 Tartu eri 8. märts -- 1.aprill 2012



ladyfesttallinn.blogspot.com

Tallinna "LadyFest" toimub 7.-10. märtsil 2012

"LadyFesti" korraldajad usuvad, et naistepäeva puhul lillede kinkimise kõrval on olulisem võimaldada naistele rohkem ruumi ja võimalusi enda väljendamiseks, probleemidest rääkimiseks ning julgustada naisi aktiivselt suhtlema nii omavahel kui avalikus sfääris, saama üle naisi puudutavatest stereotüüpidest ja tabudest.
2012. aasta "LadyFest Tallinn" koosneb eri sündmustest, mille märksõnad on vähemused, emantsipatsioon, julgus, eelarvamuste ületamine, samuti koostöö.

Näitus “LadyFest Tartu eri” avatakse 8. märtsil kell 18
Osalevad kunstnikud: Kaia Kaskla, Margit Lõhmus, Katrin Tees, Kristina Õllek.

Näitus jääb avatuks 1. aprillini 2012.

Reflektsioone ja muljeid loe:

Reet Varblane LadyFestist üldisemalt Sirbis
http://www.sirp.ee/index.php?option=com_content&view=article&id=14353:eesti-teine-ladyfest&catid=6:kunst&Itemid=10&issue=3385

Ragne Nukk Äripäevas
http://sekretar.ee/?PublicationId=6c7aba30-6be7-4346-ba8f-a3ee3c8b914e&ref=rss


Teosetutvustused:
KAIA KASKLA “Hey boy, hey girl”

“Nimetatud teos sai alguse n.ö ajurünnakust märksõnadele: antropoloogia, evolutsioon, keha, seksu-aalsus jne. Projekti põhiliseks kandvaks märksõnaks sai aga androgüünsus.
Androgüünsus viitab mehelike ja naiselike omaduste kombinatsioonile. Andmaks edasi ideed androgüünsusest kui seksuaalsest suundumusest personaalsel tasandil, lavastasin seeria noormehest väliste vastassoo tunnustega. Sotsiaalsete olenditena on meil võimalus eksperimenteerida meie mina-presentatsiooniga.”



KRISTINA ÕLLEK “Konstrueerides end ja teda (1 on 2, 2 on 4)”

“Teoses lähtun Jungi teooriast, mille kohaselt on igal naisel meesalge ja igal mehel vastupidiselt naisalge. Need esindavad soospetsiifilisi isiksuseaspekte, mis teadvustamata kujul projitseeruvad väljaspool asuvale objektile ehk partnerile ja on üheks olulisemaks teguriks nii armastuse kui ka antipaatia puhul. Vastassugupoole positsioonidega dialoogi astumine on terviklikkuse leidmise põhieeldus.”

KATRIN TEES "Lady-Fitness"

““Lady-Fitness” keskendub naisele ja tema ühele stereotüüpsele rollile, mille keskseks märksõnaks on koristamine. Eesti ühiskonnas ei ole koduperenaise roll väga hinnas, aga koristamine peab teiste tööde-tegemiste kõrvalt ikkagi tehtud saama. Kodu eest hoolitsemine on alati ikka rohkem naise töö olnud. See pole aga mitte kerge töö - 30 minutit koristamist kulutab sama palju kaloreid kui 45 minutit ujumist või 35 minutit jõusaalitreeningut. See on nagu iga teine tõsiselt võetav spordiala. Kiirus on selle alal aga eriti oluline, sest siis jõuab rohkem tehtud”

http://www.goodwin.ee/katrin/Art.html

MARGIT LÕHMUS “Naistepäeva eri: olen avastanud, et kui mul vist väga igav on, siis värvin ma huuli...”

“Huuli olen värvinud enda jaoks, pole hiljem kuhugi välja läinud ja ma üldse ei tea kuidas ma jouan pidevalt selleni, et värvin huuled ära ja teen pilte. Võibolla teevad seda paljud naised.“



Kaia Kaskla (1988) ja Kristina Õllek (1989)
Õpivad hetkel mõlemad Eesti Kunstiakadeemias fotograafiat.

Katrin Tees (1978)
On õppinud Eesti Kunstiakadeemias fotograafiat ja Interdistsiplinaarsete kunstide magistrantuuris. Täiendanud end Viini Vabakunstide Akadeemias kontekstuaalse maali erialal.

Margit Lõhmus (1985)
On õppinud Tartu Ülikoolis maalikunsti ja Eesti Kunstiakadeemias Interdistsiplinaarsete kunstide magistrantuuris. Täiendanud end Ida Londoni Ülikoolis vahetusüliõpilasena.

Näituse vaateid pildistas Martiini:


Kaia Kaskla


Margit Lõhmus


Kristina Õllek


Kaisa Eiche ja Tallinna TV