Sunday, September 09, 2012

KUKU NUNNU: Eike Eplik ja "Tüdruk, kes kõike armastas" 07. september - 28. oktoober 2012

Kaasaegse kunsti festival ART IST KUKU NU UT 2012 esitleb:


by Kaisa Eiche, Mikk Heinsoo


KUKU NUNNU stipendium on mittetulundusühingu Kaasaegse kunsti festival ART IST KUKU NU UT algatus, et initsieerida ja toetada noorte kunstnike kunstiproduktsiooni Eestis ning esitleda regiooni noori kunstnikke rahvusvahelises kunstikontekstis.

2012 a KUKU NUNNU stipendiaadi Eike Epliku näitusprojekt "Tüdruk, kes kõike armastas" tuleb esitlemisele esmakordselt, helikujunduse tegi Vaiko Eplik.

Eike Eplik on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli ja magistriõpingud Eesti Kunstiakadeemia skulptuuriosakonnas. Kunstnikuna on Eike üpriski tüüpiline Tartu kunstnik, kes on leidnud loomingulise väljundi omailma sulgumisest, luues narratiivseid, õelalt allegoorilisi ja mängulisi skulpturaalseid keskkondi. Tema loodud ruumiinstallatsioonid on poeetilised, meenutades paljuski pigem kirjanduses tuntud formaate: õpetlikke lugusid elu juhuslikkusest, juhuste saatuslikkusest. Ungari kirjaniku Ervin Lazari sulest pärit muinasjutt "Tüdruk, kes kõiki armastas", millest Eike mõtteid ammutas ja oma näituse tarbeks kohandas, iseloomustab ka kunstniku loomingut. Esmamuljena käivitavad Eike skulptuurid kindlasti nunnumeetri, kuid lastes argipäeva meeleoludel hajuda ja kohanedes uue muinasjutulise keskkonnaga, jõuate hoobilt absurditundeni. Just tugev kooslus tehnilisest võimekusest, absurditundest ja heast huumorimeelest teevad Eike Epliku näitusest väga nauditava elamuse.


Näitusega kaasneb eesti- ja inglisekeelne kataloog, mille on koostanud kunstnikud ise, toimetanud Kaisa Eiche ja kujundanud Mikk Heinsoo. Kataloog sisaldab järgmiste autorite tekste: Kaisa Eiche, Eike, Eplik, Indrek Grigor, Ervin Lazar.


28. september kell 19: Artist talk Eike Eplikuga, vestlust juhib Indrek Grigor.

Näitus "Tüdruk, kes kõike armastas" poleks olnud võimalik ilma järgmiste inimeste ja organisatsioonide abi ja toetuseta: Ahjutarve OÜ, Helmi Arrak, Vladimir Brovin, Candy Empire (Ervin Trofimov, Katarina Oganian), Urve Eplik, Vaiko Eplik, Vello Eplik, Kadri Essenson, Indrek Grigor, Ene Holsting, Tago Holsting, Villu Jaanisoo, Viire Johandi, Jass Kaselaan, Madis Kats, Gaidy Kesa, Ahti Lill, Lilleriinu Lillesalong, Margus Lokk, Kadi Meriluht, Alan Proosa, Rannar, Kristiina Ribelus, Romi, Nelli Roots, Peeter Roots, Katre Salu, Krista Sokolova, Indrek Spungin, Karin Strohm, Ivo Särak, Berit Talpsepp, Alar Tuul, Martin Urb, metsnik Urmas.

Rohkem infot: Kaisa Eiche, +372 51 055 75, ygalerii(a)gmail.com


Festivali toetavad: Bauhof Group AS, Eesti Kultuurkapital, Eesti Kunstimuuseum, Hasartmängumaksu Nõukogu, klubi Kink Konk, Kultuuriministeerium, Müürileht, restoran Vassilissa, Tartu Kultuurkapital, Tartu Kõrgem Kunstikool, Tartu Linnavalitsus, Tartu Üliõpilasmaja MTÜ, Vein ja Vine, Ö-stuudio.


Tere tulemast Tartusse!


Üldinfo:
Kaisa Eiche
kaasaegse kunsti festivali ART IST KUKU NU UT projektijuht
kaisa.eiche@gmail.com
+372 51 055 75

Lähem info näituste kohta:
Rael Artel
kaasaegse kunsti festivali ART IST KUKU NU UT kunstiline juht
rael@publicpreparation.org
+372 56 229 213

Lähem info haridusprogrammide kohta:
Triin Tulgiste
triintulgiste@gmail.com
+372 56 507 777