Sunday, December 30, 2007

Y - külaline: John Grizinich 27. novembril 2007

Kolmanda Y - kohtumise sisustas John Grzinich. 
Sellel õhtul tõi John lagedale oma kõige värskema loomingu ja kaasas kokkutulnud kodanikud filmiaktsiooni.

John kõneles enda praeguse aja töödest ja esitles esimest osa oma uuest filmist "mimema". See 22 - minutiline film uurib "vahepeal olemist" looduses. Märksõnaks oleks selle töö puhul polaarsused: öö-päev, hele- tume, ülal- all, sees- väljas, vaatleja- vaadeldav, ärkvel- uinunud. Materjal on filmitud HDV formaadis 2007. aasta suvel Eestimaa erinevais paigus. Film valmis  inspireerituna Johni enese heliteosest "mimema", mille ta komponeeris 2007. a talvel
http://maaheli.ee/main/archives/32

Pärast filminäitamist korraldas John Grzinich filmiaktsiooni, mille jooksul ülesvõetud materjali võib ta kasutada "mimema" edaspidistes osades. Filmimine keskendus kätele ja nende liikumisele, reaktsioonile erinevate materjalide suhtes.


Biograafia.

John Grizinich on sündinud 1970 New York state'is, USA-s
Elab Eestis alates 2003. aastast.
Heli ja videokunstnik, koordinaator.
Multimeediakunstnikuna töötab John Grzinich valdavalt helide komponeerimise, heliperformance ja -installatsioonide vallas alates 1990-ndate algusest. Sellest ajast alates on ta aktiivselt esinenud ja töötanud üle kogu Euroopa ja ka USAs. Samuti on ta oma heliloominguga välja andnud rea CD-sid taoliste plaadileibelite alt nagu  SIRR (PT), Staalplaat (NL), Edition Sonoro (UK), CUT (CH), CMR (NZ), erewhon (BE), Intransitive Recordings (US), Orogenetics (US), Elevator Bath (US), Pale-Disc (JP), Digital Narcis (JP), and Cloud of Statics(CH).

Praegu on John Grzinich projekti- ja meedialabori koordinaator MoKSis (Mooste KülalisStuudio MTÜ)

Üritustesari Y-kohtumine toimub 2008. a kevadeni iga kuu viimasel teisipäeval Y galeriis. Üritustesarja eesmärgiks on tutvustada MoKSi residentkunstnike tegemisi. Üritustesarja toetab Tartu Kultuurkapital ja Eesti Kultuuriministeerium.


Rohkem infot:
http://maaheli.ee
http://maaheli.ee/site
http://moks.ee

Pildistas Evelyn Müürsepp