Sunday, March 20, 2011

Fotonäitus 6 x 6 PEAD 21. märts--10. aprill 2011

Esmaspäeval, 21. märtsil kell 18 olete oodatud noorte fotograafide näitusmüügi „6 x 6 PEAD“ avamisele.

Osalevad: Arko Kesküla, Heikki Leis, Liina Soosaar, Rasmus Jurkatam, Renee Altrov, Rene Piirkop.

Kuue osaleja näol on tegemist omamoodi kogukonnaga, kes igapäevaselt tegutsevad erinevatel elualadel, kuid nad kõik pildistavad. Näitusel esitletavate tööde ainus kriteerium, mis iseendale seatud, on lihtne – tegemist on analoogfotograafias teostatud portreedega. Portree on sama isiklik, poeetiline, vanamoeline ja ajatu, kui tehnikagi, mida jäädvustamiseks ning edastamiseks kasutatakse.

Arko Kesküla õpib hetkel TÜ loodus- ja tehnoloogiateaduskonnas materjaliteaduse magistriõppes. Tõsisemalt tegeleb fotograafiaga juba mõned aastad, eksperimenteerides erinevaid pildistamis- ja ilmutustehnikaid.

Heikki Leis on elanud ja töötanud enamuse elust Tartus. Lõpetanud Tartu Kunstigümnaasiumi ja Tartu Kunstikooli kiviraidumise ja skulptuuri eriala. Aastast 2000 tegutseb vabakutselise kunstnikuna, teeb hüperrealistlikke joonistusi ja tegeleb fotograafia ning skulptuuriga. 2004 a. alates osaleb näitustel.

Liina Soosaar on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli fotograafia eriala ning elab ja töötab hetkel Tartus. Näituse idee hakkas idanema tema peas pärast lõputöö eksponeerimist samas galeriis. Tema tööde märksõnadeks on koht ja paik ning inimese suhestumine ruumiga.

Rasmus Jurkatam on õppinud kultuuriteooriat. Tegutseb vabakutselise fotograafina Tallinnas ning teeb kaastööd Eesti Foto Stuudiole. Fotograafias paelub teda eelkõige esteetiline ilu, lihtsus ja naturaalsus. Pildistab valdavalt inimesi ja laseb neil endil lugusid rääkida. Ehk leiab vaataja ka sel näitusel mõne loo.

Renee Altrovi jaoks on fotograafia „elutunnetus“. Portreteerimisel üritab ta leida igas modellis seda ehedust ja ausust, mis teeb üldse inimesest inimese. Protsessi juures naudib ta kõige rohkem kommunikatsiooni ning ühise visiooni jagamist modelliga ehk fotograafia psühholoogilist poolt.

Rene Piirkop on fotoentusiast, kes läheneb end ümbritsevale eriskummaliste pildimasinatega.

Näitus on avatud 10.aprillini 2011


Täname: Fotoluks, Seri Disain, A le Coq, Eesti Kultuurkapital, Kadi Meriluht, Sten Eltermaa ja Kadi Ritson.

loe ka:
Tartu Postimehest (22.03.2011) Raimu Hansoni "Fotograafid tõid näha tavalisi ja tavatuid pilte"

www.tartupostimees.ee/406741/fotograafid-toid-naha-tavalisi-ja-tavatuid-pilte/Heikki LeisRenee AltrovRene Piirkop

***
Fotod avamisest: Martiini, Sven V ja Priit MNo comments: