Sunday, December 18, 2011

Ivar Veermäe ja Karel Koplimets PERSONAL RECORD 20. dets--7. jaan 2012


Teisipäeval, 20. detsembril kell 18 avame Y galeriis Ivar Veermäe ja Karel Koplimetsa näituse "Personal Record".

Kas Sina vastaksid võõra inimese küsimustele tänaval?

Nimi
Perekonnaseis
Tööandja
Haridus
Mis on sinu huvid/hobid?
Milline muusika sulle meeldib?
Millised raamatud sulle meeldivad?
Millised filmid sulle meeldivad?
Mis on sinu lemmiksport?
Mis on sinu religioossed tõekspidamised?
Millised on sinu poliitilised vaated?

http://www.youtube.com/watch?v=b_6dmEMLw7Q&context=C39dd5f3ADOEgsToPDskL9pzQo6qwpYffECYOaXg2G

Personal Record on eksperiment, milles tegeleme Tartu sotsiaalse kaardistamisega. Lähtume internetis levivast „nothing to hide“ loogikast, mille järgi „informatsioon tahab olla vaba“. Kui arvuti taga on kerge enda kohta informatsiooni anda, siis meie uurime, kuidas see toimib tänaval. Kas inimesed on nõus võõrale oma privaatseid andmeid jagama?
Kuna internetiidentiteet luuakse tavaliselt väikse valitud hulga meeldivuste alusel (mille kaudu on kergem reklaami edastada), siis uurime, kuidas ja kas piiratud vorm muundub otsese kõnelise kontakti puhul.
Avaliku ja privaatse piiride sulandumine virtuaalkeskkonnas muudab tähtsamaks pigem eristuse sotsiaalse ja personaalse vahel. Kuna linnaruumis on reeglid suhteliselt samaks jäänud, siis uurime seda, mida saab teada ja mida mitte.


Täname: A Le Coq, Eesti Kultuurkapital, Indrek Grigor, Jaen Saul, Kadri Veermäe, Pia Maria Uuetoa ja kõiki küsitluses osalejaid.

Karel Koplimets (s 1986) elab ja töötab Tallinnas. Õppinud Eesti Kunstiakadeemias fotograafiat (BA) ja hetkel jätkab õpinguid vabade kunstide teaduskonnas (MA). On osalenud mitmel rühmanäitusel Eestis, Lätis ja Sloveenias s.h "gateways. Kunst ja võrgustunud kultuur" Kumu kunstimuuseumis, Tallinnas, kuraator Sabine Himmelsbach (koos Ivar Veermäega), “Take Care”, Césis (koos Sigrid Viiri ja Taaniel Raudsepaga).
Lisaks on Koplimets liige kunstnikerühmituses Visible Solutions LLC (koos Sigrid Viiri ja Taaniel Raudsepaga).
www.visiblesolutions.eu

Ivar Veermäe (s 1982) elab ja töötab Berliinis ja Tallinnas. Õppinud fotograafiat (BA) Eesti Kunstiakadeemias ja jätkab õpinguid Weissensee Kunsthochschule Ruumistrateegiate magistriõppes Berliinis. Ta on näidanud oma töid mitmel soolo- ja
rühmanäitusel Eestis, Saksamaal ja Hollandis s.h isikunäitusel "Autonoomia" Hobusepea galeriis, "Ultra Social" grupinäitusel Münchenis, graafikatriennaalil "Armastuse, mitte raha pärast" Kumus.
www.ivarveermae.com

Karel Koplimets ja Ivar Veermäe töötavad koos alates 2009 a ning jagavad huvi avaliku ruumi temaatika vastu. 2010 a esitlesid nad Tallinna Linnagaleriis projekti „Don´t be evil“. 2011 a osalesid nad tööga "Don't be evil extended" näitusel "gateways. Kunst ja võrgustunud kultuur" Kumus.

Näitus on avatud kuni 7. jaanuarini 2012.

Y galerii on pühade ajal suletud: 23., 24., 25. detsembril 2011 ja 1. jaanuaril 2012.

Olete oodatud!

loe ka: www.sirp.ee/index.php?option=com_content&view=article&id=13760%3Aisiklik-ja-avalik-virtuaalses-ja-reaalses-ruumis&catid=6%3Akunst&Itemid=10&issue=3375No comments: