Monday, September 15, 2008

interaktiivsed filmid Chris Halesi kuraatoriprojektis CHANGE! 4.sept -12.sept 2008Koostöös Chris Hales'iga valminud Tartu Kõrgema Kunstikooli tudengite näitusprojekt CHANGE! koosneb kuuest interraktiivsest videoinstallatsioonist.

Nimi Change! viitab esmalt ekraanil aset leidva muutumise füüsilisele aspektile, nii suhtleb publik vaadatava video sisuga. Näitusel saab selleks kasutada mitmeid erinevaid mooduseid: traditsioonilise hiire klikkamise kõrval nõuavad näitusel olevad installatsioonid näiteks "filmi" valgustamist valguskiirega või tuleb "ekraani" pihta palle visata või valju kisa tegemist.

Teisalt viitab Change! filmide metafoorilisele sisule. Portreteeritakse hommiku muutumist õhtupoolikuks, viimastel aastatel toimunud muutusi Tartu linnapildis või näiteks on "muutusel" ka poliitilisem tähendus...

Paari viimase aasta jooksul on Tartust saanud interaktiivse kino kasvulava tänu Tartu Kõrgema Kunstikooli meediaosakonna huvile ja Eclectica festivalile. Koostöö sai alguse, kui Raivo Kelomees kutsus 2002. aastal Chris Hales'i juhtima TKK-s lühikest interaktiivse kino töötuba ja organiseeris samateemalise rahvusvahelise seminari 2004. aastal. Sellest ajast saadik on Chris Hales igal aastal jätkanud tööd interaktiivse kino kursustega (mille tulemuseks on ka näituse Change! installatsioonid), samuti on Chris kaks korda Eclectica festivali raames näidanud interaktiivseid performance'id ja 2007. aasta Eclectica ajal juhendas ka õpituba.Näitusel Change! osalevad kunstitudengid:

Kristjan Nagla, Pille Tammejõe, Jaan Sepp , Jerl Norden & Rasmus , Riina Niine, Aive Kalmus, Lauri Rahusoo, Andrus Lauringson ja Chris Hales ise.


Täname: Eclectica festival ja Kaarel Isak, Tartu Kõrgem Kunstikool

No comments: