Wednesday, October 06, 2010

Veiko Klemmeri, Martiini ja Urmo Metsa ühisnäitus OBJEKT / SUBJEKT 8.okt--23.okt 2010
by Asterisk


***
Reedel, 8. oktoobril kell 19:00 avame Y galeriis (Küütri 2, Tartu) Veiko Klemmeri, Martiini ja Urmo Metsa ühisnäituse OBJEKT / SUBJEKT.

Näitusele loodavad installatsioonid interpreteerivad mitmel viisil arhitektuurset ruumi ja selle vastastikmõju inimese või mistahes muu olendiga.

sisemine/väline
ehitis/maastik
tuba/hoone
mõte/tegu
loodus/loodu
jne.

"Kasutame väljendusvahenditena objekte, graafikat, fotot, videot ja sõna ning vaimses plaanis põhivõttena objekti/subjekti suhet - peegeldamist/vahetamist; omistamist/ülekandmist.
Mõttekonstruktsioonidest psüühikani vaatleme kõikvõimalikke valdkondi, kus arhitektuurne ülesehitus on küll vääramatult olemas, kuid jääb enamasti märkamatuks. Lahkame mitmetasandilist tähendusruumi kartmata kohati kalduda ka subjektiivseisse kujutelmisse."

VEIKO KLEMMER on hariduselt maalikunstnik, kuid proovib seekord kätt installatsiooniga. Viimane näitus oli 2010 a suvel koos Laura Põlluga "Hirm" ja osalt jätkab esitatutd teos sama temaatikat. Testib humaansust, uurib kogemuslikkust, kuvab võimalusi.

Veiko Klemmeri installatsioon KONSTRUKTSIOON (2010) uurib süsteemsust ja vea arengut selles. Külastajat sunnitakse uinutava helimaastiku saatel tunnetama oma personaalruumi ohustatust ja turvalisuse illusoorsust hingetu ogadest seina ees.

URMO METS on Tartus elav soov-vabamõtleja kelle põhilisteks tegevussfäärideks on arhitektuur, muusika ja luule. Tähtsamateks teosteks peab muusikalise grupi "rasKatarsis" samanimelist albumit ning luulekogu "Toimumata Tulvade Toimik". Esimeseks galeriiprojektiks oli osalemine 2-18.sept. Tallinnas Linnagaleriis toimunud näitusel "Linna kohal".

MARTIINI on õppinud Tartu Kunstikoolis skulptuuri & Tartu Kõrgemas Kunstikoolis maali.
On osalenud paljudel ühisnäitustel ning saanud toimuma ka mõned isikunäitused. Alates ca 2008 a. kuulub eksperimentaalsete loojate platvormi eksp. Nii ennem seda, kui selle raames, astunud üles mitmete performance'ga.
Muusikat loonud ansamblites (loetletud mõned: NE, Guruhark, Radio Libertad, Mooses, Eestlased, Budapest jt.) & ka sooloartistina.

Urmo Metsa ja Martiini ühine installatsioon OBJEKT / SUBJEKT (2010) on mõtisklus inimkehast kui füüsilisest entiteedist, kui tahtele alluvast sõidukist, millega on võimalik hõivata nö. tühja ruumi. Ruumitajul põhinev eksperiment
uurib inimese mentaalse ja tunnetusliku ilma mõju tema käitumisele. Teos on üleskutse ruumi ebakonventsionaalseks hõlmamiseks.

Teised vähem või rohkem koostöös sündinud teosed antud näitusel on põhiteema satelliidid.

Näitus jääb avatuks 23. oktoobrini 2010.

Näitust "Objekt/Subjekt" toetab osaliselt Eesti Kultuurkapital, Noor-Eesti Loomekeskus, Tartu Kunstnike Liit.
Tänud!

loe ka:
Andri Ksenofontovi "Tingitud arhitektuur" Sirbist

www.sirp.ee/index.php?option=com_content&view=article&id=11483:tingitud-arhitektuur-&catid=20:arhitektuur&Itemid=25&issue=3319

Margus Kiis Sirbis

www.sirp.ee/index.php?option=com_content&view=article&id=11530%3Apostmodernism-ehk-modernism-tartus-&catid=6%3Akunst&Itemid=10&issue=3320

Müürileht nr 12
kirjutas Anna-Liisa Unt

issuu.com/genklubi/docs/myyrileht_12_veeb

***

Fotod näituse avamisest
by Kaisa EUrmo Mets ja Martiini installatsioon "Objekt/Subjekt"Veiko Klemmeri audioinstallatsioon "Konstruktsioon"Erkki Luuk ja Veiko Klemmer

***
Martiini nägemus:***

video stillid:"Arhitekt"
Idee Martiini, teostus Martiini & Urmo Mets"Vaagija"
Idee Urmo Mets, teostus Urmo Mets & Martiini"Seda ei ole veel"
Martiini, Aurora Vahtra, montaaž Urmo Mets

No comments: