Monday, August 01, 2011

Reimo Võsa-Tangsoo TAHTSIME KÕIGE PAREMAT... 03.august -- 21.august 2011

Kolmapäeval, 3. augustil avame Y galerii uksed ja päästame janused hävitavast kõrbekuumusest taas jahutavasse keldri-oaasi -- vihmaperiood võib alata!

"Tahtsime kõige paremat..."
Kunstnik Reimo Võsa-Tangsoo

Näitus "Tahtsime kõige paremat..." tegeleb demokraatia probleemide, poliitilise olukorra ja valikutega üldisemalt Eestis. Kunstniku püüd on kujutada mõtleva üksikisiku jõuetust populistlikus reaalpoliitilises olukorras interaktiivsete installatsioonide kaudu.

Installatsiooni piltkujutiste keel on lihtne ja arusaadav, kasutatud on riiklike, usulisi ja seksuaalsele orientatsioonile viitavat otsest ning levinud sümboolikat. Sekkuma kutsuv väntsüsteem nõuab vaatajalt valikute tegemist: valimiskastid, piiratud valikuvõimalused, isiklik eelistus, rahva tahe.

Väntade kasutamise idee on seotud budistliku traditsiooni palveveskitega, kus teost olulisem on sõna ja sõnast olulisem mõte. Ehk kui mõtled palve peale ning paned palveveski keerlema, on palve samahästi kui teoks saanud. Nii on igat vänta keerutades võimalik "anda oma hääl" mingi olemasoleva ideaali eest.
pildistas Martiini

17. augustil kell 18 olete oodatud vestlusõhtule kunstnikuga, mida modereerib Anneli Porri. Juttu tuleb poliitiliste hoiakute avaldamisest ja avaldumisest "Tahtsime kõige paremat..." näituse kontekstis, kuid ka laiemalt interaktiivse kunsti võimalustest.

*
Anneli Porri (s. 1980) on kunstiteadlane, vabakutseline kuraator ja õppejõud, kes elab ja töötab Tallinnas. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia kunstiteaduse instituudi.

Reimo Võsa-Tangsoo (s. 1976) on kunstnik, kes elab ja töötab Tallinnas.
Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakonna (MA). Kuulub 2004 aastast alates kunstnikerühmituse Infotankistide ridadesse, mis keskendub sotsiaalsetele ja ökoloogilistele probleemidele.
Reimo kasutab oma töödes interaktiivseid ja mängulisi elemente ning vaatajal on oluline roll teoses osalejana ja tähenduse loojana. Tema teostes põimuvad ikoonilised kujutised, keel, poliitika ja innovaatilised tehnilised lahendused.pildistas Martiini

Näitus on varem eksponeeritud Tallinnas Hobusepea galeriis kunstniku magistritööna (EKA 2010).
Näitus Y galeriis jääb avatuks 21. augustini 2011.

Y galerii on avatud K-R kella 12-19 ja L-P kella 12-17

Kunstnik tänab:
Sulo Kallas, Erle Võsa-Tangsoo, Anneli Porri, Elin Kard, EKA fotograafia osakond, Eesti Kultuurkapital.

No comments: