Sunday, April 13, 2008

Jenni-Juulia Wallinheimo PRETTY CRIPPLE 25. märts - 11. aprill 2008

Teisipäeval, 25. märtsil kell 16.00 avasime Y galeriis Soome tekstiilikunstniku Jenni-Juulia Wallinheimo näituse PRETTY CRIPPLE.

”Miks puuetega naiste unelmad ei võiks sisaldada miljonäre ja mullivanne?”, küsib sotsiaalpoliitikat kommenteeriv Jenni-Juulia Wallinheimo. ”Peab ju puudega naiselgi olema õigus põgeneda reaalsest elust hedonistlikussse ja ebarealistlikusse maailma”.

Jenni-Juulia Wallinheimo näitus Pretty Cripple kasutab 1990ndatel vändatud filmi Pretty Woman ideed, asendades prostituudi karakteri puudega naise omaga ja miljonäri koha metafooriga ühiskonna võimustruktuuridest. Kunstniku teoste ideeline põhirõhk väljendub positsioonis, kus ta küsib, et mis alustel arvatakse, et puuetega inimestele on sobilik pakkuda ainult hingelisi, hardaid kogemusi, aga mitte hollywoodi-stiilis elamust..

Jenni-Juulia Wallinheimo (s 1974) on lõpetanud Helsingis Taki. Viimatised näitused: aastal 2005 Soomes laineid löönud Jenni-Juulia näitus ”Ma ei jaksa enam - hellusest purunevad luud” oli väljas INDEX: modelleerimiskonkursil ja sama aasta sügisel ka Hiinas Hunani tehnikaülikoolis. Aastal 2006 aitas Jenni-Juulia Wallinheimo näitust Pretty Cripple teostada Soome Kultuurkapital. Pretty Cripple on varasemalt olnud vaatamiseks väljas kahel korral Soomes (Espos ja Helsingis) ning möödunud oktoobris ka Tallinna Puuetega Inimeste Tegevuse Keskuse saalis (kajastas ETV saade Puutepunkt www.etvpluss.ee/saated.aspx?id=4823#).

Näitust toetas Eesti Kultuurkapital.

Näituse avamisel, 25. märtsil kell 17.00 on võimalik kuulata Mart Aasa näituse kirjeldust ka vaegnägijatel.


Lisa info:

www.prettycrip.vuodatus.net
www.jenni-juulia.comToetas:

No comments: