Sunday, April 13, 2008

näitus Vapper Kalev õpetab koolis 22. jaanuar - 9. veebruar 2008

Teisipäeval, 22. jaanuaril kell 18.18 avati Tartus Y galeriis näitus „VapperKalev õpetab koolis".

Väljapanek on seotud uuendusmeelse kunstniku Kalev Vapperi samanimelisele aktsiooniga, mille käigus ta tõepoolest terve 2007. aasta sügissemestri täiesti legaalselt Tartu Kõrgema Kunstikooli fotograafiaosakonna juhataja abi ning õppejõuna leiba teenis, saades kooli poolt täiesti ootamatu, kuid meeldiva üllatusena pärjatud koguni „Aasta töötaja" tiitliga.
Et kunstiprojektiga kaasnes igati reaalne pedagoogiline tegevus, on näitus selle loogiline jätk – kunstitudengitel tuleb oma õppetöö raames valminud teosed õpetajale ette näidata.

„Hariduse ja õpetajate väärtustamise, kuid ka alarahastamise teema on olnud päevakorras vist nii kaua kui ma üldse midagi mäletan," põhjendab Vapper, miks ta oma kõmulisele teosele „VapperKalev lõpetab kooli" ( http://vapper.pri.ee) ka teise osa otsustas treida ning miks sealsest lõpetajast ühtäkki õpetaja sai.

„Käesoleval näitusel pole selle kõigega siiski niivõrd pistmist. Siin eksponeerivad oma töid need üliõpilased, kes lugesid minu aineid provokatsioon ja narratiiv või fotoprojekt. See kasvas küll välja minu samanimelisest aktsioonist, kuid on sellest hoolimata täiesti eraldiseisev asi. Siin ruulivad tudengid!" rõhutas Vapper.

Näitusel astuvad üles (alfabeetilises järjekorras):
Anna Hints, Eneli Luts, Henry Griin, Kadri Randjärv, KalevVapper, Katrin Sarapuu, Lea Tui, Liisalotte Elme, Marja-Liisa Plats, Natalja Sadikova, Olivia Tubli, Paavo Kuldkepp, Piret-Säde Lain, Polina Lapõševa , Sigrid Soomer, Sten Eltermaa, Tiit Joala, Veiko Kallas ja Zane Fišele.
*
Natalja Sadikova ja Zane Fishele
BY INVITATIONS ONLY

informatsiooni kolaazh.
vt ka varasemat postitust nende VIP-üritusele
Sigrid Soomer
kogus raha võrri parandamiseks

Polina Lapõsheva
video ja aktsioon jälakäijate liikluskultuuri parendamiseksMarja-Liisa Plats
fotoinstallatsioon

Piret-Säde Lain
protestisOlivia Tubli
koostas endast roosa ajakirja
Lea Tui
tõi Leedust kaasa tükike leedumaad

Paavo Kuldkepp
video väga kiire montaazhigaSten Eltermaa
broilerid


Kadri Randjärv
LeiunurkTiit Joala
monkey business (jäi kahjuks päris lõpetamata)
Kalev Vapper
tõestab, et oli TKK fotograafia osakonna juhataja abi

Katrin Sarapuu
diagnoosib

Anna Hints
pidas matuseid
No comments: