Wednesday, May 23, 2012

Faktifoto. Kaameraga rünnatud Einstein 23. mai --10.juuni 2012

autor Arvo Kolmnurk

Faktifoto. Kaameraga rünnatud Einstein

Osalevad kunstnikud: Liis Keerberg, Margus Kiis, Tauno Kund, Juka Käärmann, Martiini


Näitus jääb avatuks kuni 10. juunini 2012
Avamine 23. mail kell 19

***
Juka: Tere õhtust töökaaslased.

Ma mõtsin, et tegelikult pole mõtet mingi erilise kontseptsiooniga pead vaevata, see elab meil ju objektiivis. parem teeks ühe pika loetelu - fakti kihid; paljad faktid; külmad; lihtsalt faktid; kelle või kellegi faktid; sõidukfaktid; impotentsed faktid; impressionistlikud faktid; isiklikud faktid; teise isiklikud faktid jne. potentsiaalsed faktid. See loetelu võiks veel jätkuda ja paremaid fakte sisaldada. Ütleme neile, et seda kõike kavatseme sinna näitusele panna. 

                              - väljavõte näituse kaastekstist


Kunstnikest:

Juka Käärmann:
 minu enesetutvustus. Sündisin Pärnus 1972. Maalikunstnik. Haridustee: algkool - isa ja onu pimik, hiljem oma zenit, siis nikon ja siis canon. Alati, kui ma kaameraga välja lähen või kohale jõuan, lendab faktiparv laiali, mõni uudishimulikum jääb kohale, neid saab pildistada.

Margus Kiis:
Sündisin Virumaal 1975. Haridustee: isa vannituba, Zorki, Smena, Zenit, Trust!, Y-galerii, aktifotostuudio,  Lastekunstikooli invaWC-pimik, Flickr. Alati, kui ma kaameraga välja lähen ei juhtu nagu suurt midagi. Peab ise aktid looma.

Tauno Kund:
Sündisin 1975 a. Isa Pimikus. Koorusin 2007 a. Digistanis. Kosusin õigeusu esteetikas. Alati, kui ma kaameraga välja lähen, söövad füüsikud läätsesuppi.Kui midagi ei meeldi, helistage 53632328.

Martiini:
Sündisin 1972 a. Tartus. Juba üsna väiksena hakkasin videvikku pidama, millest ilmunud visuaalid mind märkimisväärselt mõjutanud on, paralleelselt valgel ajal siis; Herluf Bidstrupi koomiksid & Jean Effeli "Maailma loomine", paar 70-ndade fotokunsti raamatut ka aga ema pimikut ei mäleta, seevastu fotosid küll & sõjaeelseid postkaarte. Küsisin just pimiku kohta järgi - selgus, et suurendi pakiti ruumi kokkuhoiu mõttes peale sessioone ikka kokku, ning seda-enne olin ma jällegi ise nö. kokkupakidud. Kui ma fotokaga välja võtan meenub mulle alati surm ja pildistamis isu läheb ära, ütleks et igasugune isu läheb ära, teistpidi see aga mõõtmatult kasvab.


Liis Keerberg:
Sündisin 1978 a. Tartus [1].
Flirt fotoga hakkas pihta perekonna slaidikarbi juures, sai hoo sisse Tartu juudi kalmistutel ja muutus aegamisi nii isiklikuks, et pimikus pildi ilmumist vaadates on nutmagi hakatud. Alati, kui ma kaameraga välja lähen…. enamasti, kõik selgub hiljem.

___________________________________
[1]  Millised kiretud faktid on inimeste sünnidaatumid !

Lugupidamisega

No comments: